Vsi smo radi lepi, urejeni in zdravega videza, a kaj ko je marsikaj pogojeno s staranjem našega življenja. Tudi naša koža se biološko stara, izgublja določene snovi iz povrhnjice, znižuje se vlaga in zato nastane suha, hrapava in izčrpana koža. Če nam primanjkuje vlage v koži, se to kaže v izrazitem suhem področju kože, ki postane rdeča in srbeča. V povrhnjici so pomembni tudi lipidi, ki dajejo koži mehkobo, določeno maščobo in zaradi pomanjkanja ravno tako nastane hrapava koža.
Vendar pa biološko staranje ni edini razlog za suho kožo na stopalih, lahko je tudi povezano z boleznimi, s prehrano ali hormonskimi vplivi. Trda in suha koža na petah je zelo pogost pojav in mnogi obupajo nad tem, zato si tega predela tudi velikokrat ne negujejo več pravilno. Posledično nastane razpokana koža z globokimi ranami in le z pravilno in redno nego bomo uspeli odpraviti trdo kožo. Z ustrezno terapijo in nego bo koža postala zopet gladka in prožna.
Vzrok za nastanek suhe kože
Ko se rodimo je koža gladka, prožna, mehka in to zato, ker vsebuje dovolj vlažilnih snovi, ki koži dajejo prožnost in voljnost. V koži se nahaja sečnina, ki je zelo pomemben vlažilec v koži, žal a se z leti zmanjšuje in na tistih mestih koža postane izsušena, pordela in srbeča. Izhlapevanje vlage iz kože je naraven proces, ki pa jo lahko nadomestimo z dodajanjem določenih snovi, ki zadržijo vlago v koži. To sta sečnina (urea) in glicerin. Za v ta namen moramo uporabljati kreme in losjone, ki vsebujejo te snovi in imajo nalogo, da vežejo vlago in jo zadržujejo v povrhnjici.
- Vpliv vremena in temperature
- Zunanji dejavniki
- Pomanjkanje vlage v koži
- Nepravilna prehrana
- Nepravilna uporaba izdelkov
- Nekvalitetni izdelki
- Hormonski vpliv
- Bosa hoja
- Hladno vreme
- Neprimerna obutev
- Dehidracija
- Glivične okužbe
- Pomanjkanje vitaminov
Urea krema za suho kožo
Urea se nahaja v vsaki koži človeka in živali in se žal s staranjem močno zmanjšuje. Urea je vlažilec kože, ima lastnost mehčanja trde kože, povzroča luščenje kože oz. njenih odmrlih celic in blaži srbenje. Je najbolj poznana snov pri zdravljenju številnih kožnih bolezni. Z nanosom Urea kreme zagotovimo vlažnost v podkožne celice, zaščito pred izsušitvijo in večjo prožnost kože. Na tistem mestu, kjer boste opazili izsušenost ali hrapavost, je razlog v pomanjkanju sečnine v koži. Prav tako je razlog v pomanjkanju lipidov ali kožne maščobe.
Kaj je GLICERIN?
Glicerin je sestavni del maščob, je nepogrešljiv za stabilnost sten kožnih celic in skrbi za prožnost kože. Je snov prisotna skoraj v vsaki kozmetiki in izredno cenjena.
Kako uporabljati Urea kremo?
Obstajajo različne kreme in losjoni, prav tako različne koncentracije za različne težave suhe kože. Kremo z urejo vedno nanesemo na čista in suha stopala in pete ter nato dobro vmasiramo v kožo, da je prepojena s kremo. Z redno uporabo so kmalu vidni rezulati že po nekaj dneh uporabe. Vendar moramo suhe in razpokane pete redno negovati in le tako bodo zasijale v gladki koži.
- 15% Urea krema za stopala – lušči, preprečuje sušenje, utrjevanje in razpokanje pet, jih mehča in neguje. Krema deluje protibakterijsko, sestavine pa prodrejo globoko v trdo kožo in jo zmehča. Vsebuje glicerin, ki veže vodo v povrhnjico in jo ščiti pred izsušitvijo. Ta krema se največkrat uporablja pri resnih težavah s suhostjo trdih pet.
- 30% Urea krema za stopala – ima učinek pilinga, preprečuje izsuševanje in utrjevanje pet. Vsebuje breskovo olje in lanolin, ki zmehčata, nahranita in varujeta pred zunanjimi vplivi. Glicerin dobro veže vodo v povrhnjico in ščiti pred suhostjo kože. Kadar imate globinsko razpokane pete, potem te kreme ne smete uporabljati, saj bi vas peklo. Zato priporočamo, da vzamete nižji % ureje v kremi.
Lastnosti Urea kreme:
- mehčanja kože,
- izboljšuje prožnost kože,
- glajenje površine kože,
- povzroča luščenje odmrlih celic,
- zadržuje vlago v koži,
- blaži srbenje,
- primerna za vsakodnevno in daljšo uporabo.
Komu je namenjena Urea krema:
- vsem, ki imajo suho, hrapavo in trdo kožo,
- vsem, ki imajo kronične težave s trdo peto,
- vsem, ki imajo suha stopala in manjše težave,
- profesionalnim in rekreativnim športnikom,
- starejšim ljudem.